Our services_1 (EN)UAUa_employesАутсорсинг кадрового облікуБухгалтерські послугиНаші послуги _ 1 (UA)Наші послуги _2 (UA)Податковий консалтингФінансовий консалтингЮридичні послуги

ФОПам, які не здійснюють підприємницької діяльності з 2017 року, зможуть закритись без боргів по сплаті  ЄСВ.

ФОПам, які не здійснюють підприємницької діяльності з 2017 року, зможуть закритись без боргів по сплаті  ЄСВ.

2.06.2020 року офіційно опублікований Закон України №592-ЇХ, у якому ініціюється списання “недіючим” ФОПам боргів по сплаті ЄСВ. Закон “Про збір та облік єдиного внеску та загальнообов’язкове державне соціальне страхування” вступить в дію 1.01.2021 р., крім пункту 5. У п.5 розділу І зазначена дата, станом на яку будуть списані борги. Цією датою є наступний день після офіційного опублікування Закону, тобто 3.06.2020 р..

 Списанню підлягають борги за сплату ЄСВ, які були накопичені з 1.01.2017 р. по 3.06.2020 р.. А процедура списання боргів ФОПам та самозайнятим особам, буде проводитись з 1.01.2021 р.. Проте, таким “неактивним” ФОПам потрібно розпочати процедуру закриття найближчим часом. 

В законі передбачається наступна процедура:

  1. Припинити діяльність ФОПа шляхом подання заяви про припинення підприємницької діяльності до державного реєстратора за місцем реєстрації ФОПа.
  2. Такий ФОП або самозайнята особа має подати всі необхідні звіти за період з 01.01.2017 р. по 3.06.2020 р.. Звіти потрібно здати, навіть, якщо не було доходів і підприємницька діяльність не здійснювалась фактично.

Накладати штрафи за несвоєчасну здачу звітів не будуть.

  1. Здати ліквідаційний звіт протягом 30 календарних днів з моменту закриття ФОП.

Після цього органами податкової служби буде здійснена перевірка, на основі якої прийматиметься рішення про списання боргів. Приводом для того, щоб такому ФОПові було відмовлено у списанні боргів може бути виявлені факти отримання доходу протягом періоду з 01.01.2017 р. по 3.06.2020 р..

Якщо ФОПом були сплачені штраф та пеня, навіть, якщо підприємницька діяльність не велась і не було доходів, борги по сплаті ЄСВ не спишуть. 

Якщо ЄСВ не сплачувалось, то страховий стаж не зараховуватиметься.

Також, важливо взяти до уваги, що при наявному боргові по сплаті ЄСВ і наступному їх списанні, ці кошти не зараховуватиметься до страхового стажу. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *