Our services_1 (EN)UAUa_employesАутсорсинг кадрового облікуБухгалтерські послугиНаші послуги _ 1 (UA)Наші послуги _2 (UA)Податковий консалтингФінансовий консалтингЮридичні послуги

Відміна Книг обліку доходів для ФОП: чи все так однозначно?

Президентом був підписаний Закон №466 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців”.

Цим законом передбачено спрощення веження обліку ФОПам. І,ІІ та ІІІ групам ФОПів дозволяється вести облік доходів у будь-якій зручній формі: паперовій або електронній. Обов’язковим є внесення даних про розмір місячного доходу і при цьому має бути дотримана типова форма.

Закон №466 скасовує Книги обліку доходів як єдину форму ведення цього обліку для ФОПів. Він не скасовує Книгу для всіх ФОПів, а лише для тих, хто повідомив про відмову. Тобто паперовий варіант Книги обліку доходів тепер не є єдиною формою. 

Як повідомляє Мінфін, штрафи за неведення Книги обліку доходів не будуть накладатись, якщо ФОП попередньо повідомив про відмову від Книг обліку доходів.

Більш детально як відмоовитись від Книги обліку доходіві організувати іншу форму цього обліку допоможе наша консалтингова компанія.

Відміна ФОПів від паперової Книги обліку доходів  є одним із елементів переходу ФОПами на звітування у електронному вигляді. Цей закон має на меті покращити електронну взаємодію між підприємцями і податковими органами. Так цим законом ФОПам у Електронний кабінет надсилатимуть  копії листів-повідомлень, рішень і інші документи від органів податкової до платників податків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *