Відповідно до ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», законно перебувати на території України громадяни іноземних держав мають право протягом строку дії візи або упродовж періоду, який встановлено національним законодавством чи міжнародними договорами.
Посвідка на тимчасове проживання – це офіційний документ, який дозволяє іноземцю або особі без громадянства тимчасове проживання на території України. Вона є способом легального перебування такої особи на території України. Посвідка на тимчасове проживання видається терміном на 12 місяців або на період роботи в Україні, який зазначено в дозволі.
Отримувачем посвідки на тимчасове проживання може бути іноземець чи особа без громадянства, котра досягла 16-тирічного віку і прибули в Україну.
Відповідно до цього Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, посвідка на тимчасове проживання видається іноземцям або особам без громадянства на таких підставах:
- для працевлаштування;
- для участі у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги;
- для проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів чи іншої канонічної діяльності за запрошенням релігійних організацій;
- для участі у діяльності філій, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій іноземних держав;
- для роботи у представництвах іноземних суб’єктів господарювання в Україні та для роботи у філіях або представництвах іноземних банків;
- для провадження культурної, наукової, освітньої діяльності або для участі в міжнародних та регіональних волонтерських програмах.
Для оформлення посвідки на тимчасове проживання іноземців чи осіб без громадянства, передбачена певна процедура. Найбільшу увагу потрібно приділити підготовці та збору пакету документів.
Перелік документів, який обов’язковий для подачі в органи ДМС України включає:
- підстава оформлення;
- паспортний документ, який повертається і його копія;
- переклад на українську мову сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними, засвідчений у встановленому законодавством порядку;
- віза типу D (якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами)
- медичний поліс страхування;
- 4 фотографії;
- документ-клопотання приймаючої сторони;
- ідентифікаційний номер.
Крім пакету документів до місцевих органів ДМС потрібно подати заяву.
Вартість послуг з оформлення посвідки на тимчасове проживання передбачає:
- сплату державного мита
- сплати вартості адміністративних послуг.
- сплатити аадміністративний збір за оформлення або обмін посвідки на тимчасове проживання
Із практики відомо, що процедура оформлення посвідки на тимчасове проживання дуже часто супроводжується ситуацією, коли органи ДМС можуть вимагати додатковий перелік документів. Найбільше це стосується іноземців, які планують відкривати і розвивати бізнес в Україні. Цих складнощів не потрібно лякатись, їх можна уникнути. Такі підприємці можуть скористатись нашою консалтинговою та аутсорсинговою допомогою. Ми зможемо допомогти у підготовці та зборі всіх необхідних документів, заповненні необхідних заяв, проконсультуємо у всіх практичних аспектах не лише отримання посвідки на проживання чи дозволів на працю іноземців в Україні, а й допоможемо зареєструвати бізнес в Україні та вести бухгалтерський і податковий облік. Більш детально про умови співпраці чи консультацію можна отримати у наших фахівців за вказаними телефонами у контактній формі.