UAUa_employesАутсорсинг кадрового облікуБухгалтерські послугиНаші послуги _ 1 (UA)Наші послуги _2 (UA)Податковий консалтингФінансовий консалтингЮридичні послуги

Як зареєструвати іноземця ФОП-ом

Оприлюднено

Українське законодавство не забороняє іноземцям реєструвати свою господарську діяльність  в Україні у формі фізичної особи-підприємця, більше того, з 30.01.2018 р. іноземцям спростили процедуру проходження реєстрації. Є лише кілька додаткових вимог, які необхідно виконати, щоб отримати можливість іноземцеві зареєструватись в Україні як ФОП.

Реєстрацію можна пройти в державного реєстратора або ж у нотаріуса.

Процедура проходження реєстрації  іноземцями регламентується Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”.

Найперше, на що звертається увага, це легальність перебування іноземця на території України. До таких вимог належить легальність перетину державного кордону, а також легальність перебування іноземця в Україні: відсутності заборони в’їзду такої особи на територію нашої держави, наявність діючої візи, якщо з країною резидента встановлені візові відносини, також не порушені дозволені терміни перебування.

Реєстрації іноземця фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні передує етап реєстрація даної особи як платника податків у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків. Мова йде про отримання Облікової картки платника податків (Форми №1). Українське законодавство дозволяє використовувати спрощену систему оподаткування.

Документи на реєстрацію подаються іноземцем або уповноваженою особою. Я документи на реєстрацію подаються особисто, то потрібно

Документи, які подаються:

  • Закордонний паспорт (а також нотаріально засвідчений переклад паспорту українською мовою)
  • Форма 1 (Облікову картку фізичної особи-платника податків)
  • Заява на державну реєстрацію.

У заяві на державну реєстрацію міститься графа “Місце проживання /місце знаходження фізичної особи-підприємця”. До 30.01.2018 р. для реєстрації ФОП іноземцем потрібно було мати посвідку на тимчасове чи постійне проживання в Україні, але зараз діє спрощена система, яка дозволяє замінити такі посвідки договором про оренду житла або ж документом про право власності на нерухоме майно в Україні.

Розгляд документів здійснюється протягом однієї доби від дня подачі всіх необхідних документів (крім вихідних і святкових днів).

Кінцевим етапом у процедурі реєстрації є отримання виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб— підприємців та громадських формувань (ЄДР). Цей документ є в електронному вигляді, але рекомендовано отримати в реєстратора і паперовий варіант витягу.

Іноземці та особи без громадянства, які зареєстровані підприємцями згідно із законодавством України, є резидентами і на них поширюються такі ж права і обов’язки, які на підприємців-громадян України.  

Якщо ж виникнуть питання, які стосуються проходження процедури реєстрації, звертайтеся за консультацією до нашої Консалтингової компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *