Our services_1 (EN)UAUa_employesАутсорсинг кадрового облікуБухгалтерські послугиНаші послуги _ 1 (UA)Наші послуги _2 (UA)Податковий консалтингФінансовий консалтингЮридичні послуги

Діє оновлений порядок заповнення реквізиту “Призначення платежу” на сплату податків.

Оприлюднено
платіжки на сплату подаків

Від 26 лютого 2021 року діє оновлений порядок заповнення платіжок на сплату податків. Ці зміни внесені Міністерством фінансів  Наказом №847 від 31.12.2020 року до норм Порядку №666. 

Зміна стосується заповнення реквізиту “Призначення платежу” розрахункових документів переказу сплати податків, зборів та інших платежів на єдиний рахунок.

У реквізитах є 14 обов’язкових полів.

Детальніше про порядок заповнення.

ДПС дала роз’яснення як правильно заповнювати реквізити “Призначення платежу”

Оформлюючи  розрахункові документи, заповнюються 14 обов’язкових полів реквізиту «Призначення платежу», які розділених між собою знаком «;». Ці поля містять конкретну інформацію або знак «;», що означає наявність відповідного поля у разі, коли таке поле не підлягає заповненню. 

 • Поле №1: вказується сума платежу цифрами. 

Гривні від копійок відділяються комою “,”, копійки позначаються двома знаками. Якщо сума розрахункового документа виражена в цілих гривнях, то замість копійок проставляються два нулі “00”. Значення поля має бути більше нуля.

 

 • Поле №2: заповнюється розділовий знак “;”, податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (має 8 – 10 знаків у символьному форматі).
 • Поле №3: заповнюється розділовий знак “;”, заповнюється код класифікації доходів бюджету/технологічний код єдиного внеску. Він має містити 8 цифр.
 • Поле №4: заповнюється розділовий знак “;” і код адміністративно-територіальної одиниці за КОАТУУ  (10 цифр).

 

 • Поле №5: заповнюється розділовий знак “;” і номер рахунку для зарахування коштів до відповідного бюджету/рахунку для зарахування єдиного внеску (має 29 знаків у символьному форматі).
 • Поле №6: заповнюється розділовий знак “;” і код одержувача (8 цифр)*;
 • Поле №7: заповнюється розділовий знак “;” і вписується дата податкового повідомлення-рішення/рішення/вимоги/ та/або рішення щодо єдиного внеску, за яким здійснюється сплата (формат – ДД.ММ.РРРР). 

Пробіли (пропуски) не допускаються (наприклад, 01 січня 2021 року вводиться у вигляді 01.01.2021). Заповнюється платником податків/єдиного внеску у разі сплати грошових зобов’язань/єдиного внеску, визначених на підставі податкових повідомлень-рішень/рішень/вимог/та/або рішень щодо єдиного внеску. При цьому поля № 3 – № 6 не заповнюються.

 

 • Поле №8: заповнюється розділовий знак “;” і заповнюється номер податкового повідомлення-рішення/рішення/вимоги/ та/або рішення щодо єдиного внеску, за яким здійснюється сплата. 

 

Заповнюється платником податків/єдиного внеску у разі сплати грошових зобов’язань/єдиного внеску, визначених на підставі податкових повідомлень-рішень/рішень/вимог та/або рішень щодо єдиного внеску. При цьому поля № 3 – № 6 не заповнюються.

 • Поле №9: заповнюється розділовий знак “;”, вказується код ознаки платежу. 

Заповнюється виключно платником податків, який сплачує авансові внески з податку на прибуток під час виплати дивідендів або податок, який утримується під час виплати доходів нерезидентам з кодом ознаки “5”.

 • Поле №10: заповнюється розділовий знак “;”,заповнюється код ознаки платежу;

Заповнюється виключно платником податків, який сплачує акцизний податок під час придбання марок або під час погашення податкового векселя з кодом ознаки “6”.

 

 • Поле №11: заповнюється розділовий знак “;” і заповнюється роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі.

 

Кількість знаків, враховуючи зазначені вище поля і розділові знаки, обмежена довжиною поля реквізиту “Призначення платежу” електронного розрахункового документа системи електронних платежів НБУ, при цьому використання символу “;” не допускається;

 

 • Поле №12: заповнюється розділовий знак “;” і заповнюється органами Казначейства та/або територіальними органами ДПС.

 

Таке поле неактивне під час заповнення його платником податків/єдиного внеску;

 

 • Поле №13: заповнюється розділовий знак “;” і заповнюється органами державної виконавчої служби та/або територіальними органами ДПС у разі перерахування стягнутих сум на єдиний рахунок. 

 

Таке поле неактивне під час заповнення його платником податків/єдиного внеску;

 • Поле №14: заповнюється розділовий знак “;” і заповнюється символьний знак “#”*, який є обов’язковим.

Заповнюючи поля, недопустимим є службові знаки, пробіли між словами.

За кожним видом платежу сплату можна оформлювати як окремим документом на переказ, так і одним документом на переказ декільком одержувачам коштів.

Платники, які сплачують кошти на єдиний рахунок, у реквізиті «Призначення платежу» розрахункового документа можуть визначити напрям використання коштів (одного або кількох одержувачів) або не визначити такий напрям. У випадку, якщо платником не вказано напрямку використання, то кошти списуватимуться з єдиного рахунку у порядку черговості сплати податків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *