Від 26 лютого 2021 року діє оновлений порядок заповнення платіжок на сплату податків. Ці зміни внесені Міністерством фінансів Наказом №847 від 31.12.2020 року до норм Порядку №666.
Зміна стосується заповнення реквізиту “Призначення платежу” розрахункових документів переказу сплати податків, зборів та інших платежів на єдиний рахунок.
У реквізитах є 14 обов’язкових полів.
Детальніше про порядок заповнення.
ДПС дала роз’яснення як правильно заповнювати реквізити “Призначення платежу”
Оформлюючи розрахункові документи, заповнюються 14 обов’язкових полів реквізиту «Призначення платежу», які розділених між собою знаком «;». Ці поля містять конкретну інформацію або знак «;», що означає наявність відповідного поля у разі, коли таке поле не підлягає заповненню.
- Поле №1: вказується сума платежу цифрами.
Гривні від копійок відділяються комою “,”, копійки позначаються двома знаками. Якщо сума розрахункового документа виражена в цілих гривнях, то замість копійок проставляються два нулі “00”. Значення поля має бути більше нуля.
- Поле №2: заповнюється розділовий знак “;”, податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (має 8 – 10 знаків у символьному форматі).
- Поле №3: заповнюється розділовий знак “;”, заповнюється код класифікації доходів бюджету/технологічний код єдиного внеску. Він має містити 8 цифр.
- Поле №4: заповнюється розділовий знак “;” і код адміністративно-територіальної одиниці за КОАТУУ (10 цифр).
- Поле №5: заповнюється розділовий знак “;” і номер рахунку для зарахування коштів до відповідного бюджету/рахунку для зарахування єдиного внеску (має 29 знаків у символьному форматі).
- Поле №6: заповнюється розділовий знак “;” і код одержувача (8 цифр)*;
- Поле №7: заповнюється розділовий знак “;” і вписується дата податкового повідомлення-рішення/рішення/вимоги/ та/або рішення щодо єдиного внеску, за яким здійснюється сплата (формат – ДД.ММ.РРРР).
Пробіли (пропуски) не допускаються (наприклад, 01 січня 2021 року вводиться у вигляді 01.01.2021). Заповнюється платником податків/єдиного внеску у разі сплати грошових зобов’язань/єдиного внеску, визначених на підставі податкових повідомлень-рішень/рішень/вимог/та/або рішень щодо єдиного внеску. При цьому поля № 3 – № 6 не заповнюються.
- Поле №8: заповнюється розділовий знак “;” і заповнюється номер податкового повідомлення-рішення/рішення/вимоги/ та/або рішення щодо єдиного внеску, за яким здійснюється сплата.
Заповнюється платником податків/єдиного внеску у разі сплати грошових зобов’язань/єдиного внеску, визначених на підставі податкових повідомлень-рішень/рішень/вимог та/або рішень щодо єдиного внеску. При цьому поля № 3 – № 6 не заповнюються.
- Поле №9: заповнюється розділовий знак “;”, вказується код ознаки платежу.
Заповнюється виключно платником податків, який сплачує авансові внески з податку на прибуток під час виплати дивідендів або податок, який утримується під час виплати доходів нерезидентам з кодом ознаки “5”.
- Поле №10: заповнюється розділовий знак “;”,заповнюється код ознаки платежу;
Заповнюється виключно платником податків, який сплачує акцизний податок під час придбання марок або під час погашення податкового векселя з кодом ознаки “6”.
- Поле №11: заповнюється розділовий знак “;” і заповнюється роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі.
Кількість знаків, враховуючи зазначені вище поля і розділові знаки, обмежена довжиною поля реквізиту “Призначення платежу” електронного розрахункового документа системи електронних платежів НБУ, при цьому використання символу “;” не допускається;
- Поле №12: заповнюється розділовий знак “;” і заповнюється органами Казначейства та/або територіальними органами ДПС.
Таке поле неактивне під час заповнення його платником податків/єдиного внеску;
- Поле №13: заповнюється розділовий знак “;” і заповнюється органами державної виконавчої служби та/або територіальними органами ДПС у разі перерахування стягнутих сум на єдиний рахунок.
Таке поле неактивне під час заповнення його платником податків/єдиного внеску;
- Поле №14: заповнюється розділовий знак “;” і заповнюється символьний знак “#”*, який є обов’язковим.
Заповнюючи поля, недопустимим є службові знаки, пробіли між словами.
За кожним видом платежу сплату можна оформлювати як окремим документом на переказ, так і одним документом на переказ декільком одержувачам коштів.
Платники, які сплачують кошти на єдиний рахунок, у реквізиті «Призначення платежу» розрахункового документа можуть визначити напрям використання коштів (одного або кількох одержувачів) або не визначити такий напрям. У випадку, якщо платником не вказано напрямку використання, то кошти списуватимуться з єдиного рахунку у порядку черговості сплати податків.