Our services_1 (EN)UAUa_employesАутсорсинг кадрового облікуБухгалтерські послугиНаші послуги _ 1 (UA)Наші послуги _2 (UA)Податковий консалтингФінансовий консалтингЮридичні послуги

Впровадження електронних трудових книжок

електронні трудові книжки

ВРУ прийняла закон  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівників в електронній формі”.

Цей закон був прийнятий 5 лютого 2021 року і вступить в дію  через 3 місяці з дня опублікування (крім деяких норм, які почнуть діяти вже безпосередньо після опублікування закону).

Цим законом впроваджують нову форму обліку трудової діяльності в електронному вигляді. 

Мотивацією для впровадження реформи обліку трудової діяльності працівника є ряд причин:

  • Спрощення обліку стажу працівника і доступність інформації про нього
  • Поліпшення кадрового документообігу
  • Усунення зловживань з фальсифікаціями в записах у паперових трудових книжках
  • Усунення негативних наслідків від втрати чи пошкодження паперової трудової книжки 

Передбачено п’ятирічний перехідний період для внесення даних  про трудову діяльність працівника з паперових трудових книжок до Державного реєстру відомостей.

Здійснюється внесення відомостей про трудову діяльність до державного реєстру через веб портал електронних послуг Пенсійного фонду України способом сканування або оцифрування копій (із підтвердженням каваліфікованним електронним підписом).

Етапові сканування та наступному внесенню даних до Державного реєстру має передувати етап звірки даних (ПІБ, дати народження, підпису, даних про зміну прізвища, якщо таке мало місце),  перевірка внесених даних у розділ “Відомості про роботу”. Потрібно дуже уважно здійснювати перевірку внесених даних у трудову книжку, адже при виявленні помилок чи некоректних виправлень, таку відскановану копію трудової книжки не приймуть.

Після того, як будуть внесені відомості про трудову діяльність працівника  в електронному кабінеті на веб порталі електронних послуг, паперова трудова книжка має бути повернута роботодавцем працівнику під обов’язковий підпис.

У разі вимоги працівника, роботодавець має внести запис до паперової трудової книжки про прийняття на роботу, звільнення чи переведення на іншу посаду.

Також у законі передбачено можливість автоматичного призначення пенсії за віком у особистому електронному кабінеті на веб порталі Пенсійного фонду  України, але також зберігається можливість працівником відстрочити вихід на пенсію, що дозволить збільшити її розмір на 0,5%-0,75%.

Цим законом внесено зміни до ряду інших законів, зокрема:

  • Кодексу законів про працю
  • Кримінально-виконавчого кодексу України
  • Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”
  • Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *