UAЮридичні послуги

За яких умов громадська спілка може мати статус неприбуткової

Згідно з роз’ясненням ДФСУ громадське об’єднання може провадити діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Це чітко передбачено п. 5 ст. 1 Закону України «Про громадські об’єднання» від 22.03.12 р. № 4572-VI. Так, громадське об’єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

Тобто до Реєстру неприбуткових установ та організацій, за словами фіскалів, може бути включено лише громадські об’єднання, які відповідають вимогам пп. 133.4.1 ПКУ, лише зі статусом юридичної особи.

У разі, якщо господарське об’єднання зі статусом юридичної особи здійснює комерційну діяльність, таке об’єднання повинно здійснити перереєстрацію в Єдиному державному реєстрі з подальшим його виключенням із Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Адже якщо громадське об’єднання провадить комерційну діяльність і отримує прибуток, то зазначена діяльність класифікується як комерційна діяльність (ст. 42 Господарського кодексу України) і не відповідає сутності поняття некомерційної діяльності неприбуткових установ.

ІПК ДФСУ «Щодо правомірності здійснення підприємницької діяльності громадською організацією, що включена до Реєстру неприбуткових установ та організацій» від 20.07.17 р. № 1286/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *