Our services_1 (EN)UAUa_employesАутсорсинг кадрового облікуБухгалтерські послугиНаші послуги _ 1 (UA)Наші послуги _2 (UA)Податковий консалтингФінансовий консалтингЮридичні послуги

В Україні впроваджують е-лікарняні

Оприлюднено
електронні лікарняні в Україні

 З 4 червня в Україні впроваджують електронні лікарняні на заміну традиційній паперовій формі листків непрацездатності. Е-лікарні тепер формують і їх документообіг відбуватиметься в електронному вигляді. Електронні лікарняні, як і паперові листи непрацездатності, є підставою для отримання допомоги по тимчасовій втраті працездатності, вагітності і пологах в т.ч.. 

Впровадження електронних лікарняних має на меті спростити облік лікарняних, зменшити паперовий документообіг і побороти зловживання у цій сфері.

Впровадження е-лікарняних.

З 4 червня по 1 вересня 2021 року діятиме адаптаційний період, впродовж якого діятиме дві форми видачі лікарняних: стара паперова і нова електронна форма.

А з 1 вересня 2021 року всі лікарні мають перейти на електронний варіант лікарняних і паперові не видаватимуться.

Як оформити е-лікарняний

Спочатку потрібно відвідати лікаря, щоб він зміг підтвердити підставу для оформлення лікарняного. Дані вносяться лікарем у електронну систему охорони здоров’я.

У самому документі містяться такі дані:

  • Номер запису в реєстратурі
  • Посилання на запис про пацієнта в електронному реєстрі системи охорони здоров’я
  • Посилання на запис про лікаря в реєстрі медичних працівників, який оформив медичний висновок
  • Посилання на запис про лікарняний заклад – суб’єкт господарювання в Реєстрі суб’єктів господарювання в системі охорони здоров’я
  • Дані про час та дату оформлення медичного висновку лікарем

Діагнозу пацієнта в е-лікарняному не вказується.

Якщо тимчасова непрацездатність пов’язана з професійною діяльністю, така інформація підлягає внесенню в е-лікарняний.

Після запису і внесення документу в електронну систему охорони здоров’я, пацієнту приходить сповіщення про успішну реєстрацію.

У цей день інформація про відкриття лікарняного буде доступна для державних органів: пенсійного фонду і фонду соціального страхування. У електронному кабінеті інформацію отримає і роботодавець.

Для закриття лікарняного не потрібно додатково відвідувати лікаря, е-лікарняний закривається автоматично по закінченню терміну дії.  У разі, коли необхідно продовжити лікарняний, особі необхідно повторно відвідати лікаря.

Оплата лікарняних:

  • Розмір відшкодування залишили незмінним – в межах від 50% до 100% середньомісячного доходу застрахованої особи ( в залежності від тривалості страхового стажу застрахованої особи)
  • 100% середньомісячного доходу- розмір допомоги при вагітності та пологах застрахованої особи.

Структуру виплат теж залишили без змін:

  • перших п’ять днів лікарняного оплачує роботодавець
  • за всі наступні дні відшкодовує державний фонд соціального страхування. 

Сплата ЄВС за весь період тимчасової втрати працездатності покладено на роботодавця.

Підставою для отримання допомоги по тимчасовій втраті працездатності є закриття лікарняного. Термін отримання допомоги по тимчасовій втраті працездатності не повинен перевищувати 10 днів з дня закриття е-лікарняного. Але у випадку видачі лікарняного при вагітності та пологах, настає з моменту його відкриття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *