Our services_1 (EN)UAАутсорсинг кадрового облікуБухгалтерські послугиНаші послуги _ 1 (UA)Наші послуги _2 (UA)Податковий консалтингФінансовий консалтингЮридичні послуги

Ринок землі в Україні.

Президентом був підписаний, раніше проголосований ВРУи, Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». У законі йдеться про те як запроваджуватиметься, на яких умовах функціонуватиме ринок землі. Власне, цим законом знімається Мораторій на продаж сільськогосподарських земель.

В законі про ринок землі регламентується хто може купувати землі сільськогосподарського призначення. Зокрема, з липня 2021 року землі сільськогосподарського призначення мають можливість купувати фізичні особи-громадяни України, а згодом таку можливість матимуть і юридичні особи.

З 1 липня 2021 року до 2024 року землю можуть купляти лише фізичні особи, обсягом не більше 100 га в одні руки. А з  2024 року зможуть і юридичні особи, не більше 10 тис. га. 

Не будуть  продаватися сільськогосподарські землі державної та комунальної власності.

Іноземці, ані іноземні компанії купляти українські сільськогосподарські землі поки не зможуть. Хоча є ініціатива проведення всеукраїнського референдуму щодо можливості купувати іноземцями та іноземними компаніями.

Також у законі про ринок землі є і низка інших уточнуючих обмежень, які залишаться незмінними незалежно від результатів референдуму. Зокрема,  купляти землю не зможуть: 

  • юридичні особи, власниками (акціонерами) яких є громадяни країни-агресора; 
  • особи-учасники терористичних організацій;
  • юридичні особи, власників (акціонерів) яких неможливо встановити;
  • юридичні особи, що зареєстровані в офшорах;
  • юридичні та фізичні особи до яких застосовані певні економічні чи інші обмежувальні заходи.

В законі зазначено і про переважне право на купівлю орендаря, яке він може за бажанням передати іншій особі (за письмовим попередженням власника)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *