UAUa_employesБухгалтерські послугиНаші послуги _ 1 (UA)Наші послуги _2 (UA)Податковий консалтингЮридичні послуги

РРО для ФОПів, що продають лікарські засоби і медичні вироби

РРО для ФОП єдинникі, що торгують лікарськими засобами, медичними виробами ( в т.ч. оптики) є обов'язковим.

01.01.2019 року вступив в силу Закон України № 2628-VIII від 23.11.2018 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів”. Важливо взяти до уваги зміни в цьому законі, які стосуються фізичних осіб-підприємців на єдиному податку, які здійснюють торгівлю лікарськими засобами та медичними виробами. Такі ФОПи з 01.010.19 р. зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО).

Закон України ”Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у ст. 2 містить роз’яснення, що слід відносити до виробів медичного призначення: до виробів медичного призначення (медичних виробів) належать будь-які інструменти, апарати, прилади, пристрої, програмне забезпечення, матеріали або інші вироби, що призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та/або забезпечення таких процесів.

На жаль, ЗУ “Про порядок внесення змін до покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів” не містить положення про відтермінування чи адаптаційний  період на впровадження, з чого робимо висновки, що з 1.01.19 р. контролюючі органи мають право, при виявленні таких порушень, накладати штраф.

У разі виявлення порушення вперше, розмір штрафу становить 1 грн..

Зміни в цьому законі торкнулись також  ряду інших законодавчих актів.

  • Податкового кодексу України (до пункту 296.10. статті 296): зобов’язує використовувати РРО ФОПів на єдиному податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, доповнюються позицією про лікарські засоби та вироби медичного призначення.
  • Закону України «Про захист прав споживачів» (до статті 1 та статті 8): споживач має право висувати вимоги до продавця чи виробника у разі придбання ним неякісних лікарських засобів чи медичних виробів або показавши фіскальний чека на придбання.

Тепер споживач може заявляти претензії за місцем купівлі товару або виробнику безпосередньо і вимагати повернення вартості сплаченої за товар чи заміни товару на такий самий або аналогічний товар, який є в наявності у продавця/виробника.

  • Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг» (до статті 2 та статті 9)
  • Наказу Міністерства фінансів України № 547, від 14.06.2016, яким затверджено «Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги)».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *