Our services_1 (EN)UAАутсорсинг кадрового облікуБухгалтерські послугиНаші послуги _ 1 (UA)Наші послуги _2 (UA)Податковий консалтинг

Закон paperless підписано.

закон paperless

 Президентом підписано Закон України «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг» від 15.07.2021 року № 1689-ІХ. Закон набуде чинності через 3 місяці з моменту опублікування Закону. Публікування цього закону відбулося 7 серпня 2021 року.

До цього часу уряд має розробити і  впровадити план заходів з переведення публічних послуг в електронну форму.

Віце-прем’єр-міністр України Михайло Федоров зазначив:Завдяки закону Paperless ми прискорюємо цифровізацію України і перетворення країни на цифрову державу, яка насамперед опікується інтересами людей. Україна вже стала державою з першими у світі офіційними електронними паспортами та найшвидшою реєстрацією бізнесу. Далі ми поступово плануємо перенесення всіх державних процесів в екосистему Дії. Отримати будь-яку довідку, підписати або згенерувати документи, скористатися держпослугами можна буде онлайн у Дії»

Даним законом запроваджує нові терміни: «електронна публічна послуга», «автоматичний режим надання електронної публічної послуги», «комплексна електронна публічна послуга», «система електронної взаємодії електронних ресурсів», а також інші терміни, пов’язані з наданням (отриманням) електронних публічних послуг.

Як зазанчається на сайті Кабінету Міністрів: “Зараз Мінцифри працює над впровадженням цілого пакета послуг, які також функціонуватимуть у Дії: подання заяви на шлюб, запис у чергу до дитячого садочка, довідка про місце навчання, призначення пенсії чи субсидії, декларація з сімейним лікарем, е-лікарняний тощо. До 2024 року Мінцифри планує оцифрувати 100% послуг.

Це все дозволить перекласти діалог між державою і людиною з канцеляризмів максимально простою мовою. Законопроект про рaperless допоможе боротись із корупцією та знищувати бюрократію. Режим “без паперів” — це не тільки скасування збору одного наказу, трьох заяв та п’яти довідок для того, щоб отримати шосту. Режим “без паперів” — це зручність у користуванні та людяність у спілкуванні. Коли держапарат не віднімає години часу, а працює як сервіс, що пояснює і допомагає.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *