Мінфін Наказом №773 від 15.12.20р. змінив форму нову форму Податкового розрахунку сум доходу сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску. Цей Наказ набрав чинності 1 січня 2021 року.
Податковий розрахунок подається до органу ДПС за місцезнаходженням податкового агента – юридичної особи або його відокремлених підрозділів чи до ДПС за місцем проживання фізичної особи – податкового агента .
Згідно цього Наказу, звіти з ЄСВ, ПДФО і ВЗ об’єднали і тепер їх слід подавати щокварталу. На подання об’єднаної звітності дається 40 дні від дня, що йде наступним після останнього дня кварталу. Якщо на останній день подання припадає вихідний або святковий, то такий крайній термін переноситься на наступний банківський день, що йде за ним.
Крім того, що вже не потрібно здавати місячні звіти, лише квартальні, не потрібно буде здавати і окремого річного звіту. Але деякі додатки цієї звітності подаються з розбивкою по місяцях.
Типи звітного розрахунку:
- “Звітний”подається вчасно, до закінчення кінцевого терміну подання;
- “Звітний новий” подається як виправлення на “Звітний” вже раніше зданий в термін, і його вдається подати, не виходячи за межі граничного терміну подання; При цьому штрафні санкції та адміністративні штрафи не застосовуються, а раніше поданий податковий розрахунок скасовується.
- «Уточнюючий» подається після закінчення граничного строку подання для відповідного звітного (податкового) періоду з даними про уточнення;
- «Довідковий» подається платником єдиного внеску з типом «Звітний», у додатках якого наявна інформація щодо призначення пенсії застрахованим особам або матеріального забезпечення, страхових виплат.
Довідковий розрахунок можна подавати як проміжний. Його слід подавати у тих ситуація, коли державним фондам (фонду соціального страхування, пенсійного фонду) потрібна додаткова інформація. Мається на увазі, коли працівник виходить на персію і йому потрібно зробити розрахунок пенсійних виплат або якщо працівник був на лікарняному, йде в декретну відпустку чи звільнився, таким чином претендуючи на допомогу від держави.
Структура звіту:
- Реквізити податкового розрахунку. В них заповнюється інформація про підприємство (роботодавця) та заповнюється Таблиця №1 даними з розбивкою по місяцях
- Д1 – відомості про нарахування зарплати або доходу;
- Д4 – вносяться відомості про суми нарахованого доходу, утриманого і сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військовий збір;
- Д5 – відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби (подається зведена інформація за квартал)
- Д6 – відомості про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства
Додатки Д2 і Д3 не подаються типовими роботодавцями.
Д2 стосується лише місцевого управління праці та соціального захисту населення
Д3 – вноситься інформація про осіб, що проходять військову службу.
У разі коли податковий агент протягом звітного кварталу не виплачує доходи або виплачує доходи не всім платникам податку, податковий розрахунок не подається або подається по тих платниках податку, яким нараховані (сплачені) доходи.