Our services_1 (EN)Our services_2(EN)UAUa_employesАутсорсинг кадрового облікуБухгалтерські послугиПодатковий консалтингФінансовий консалтингЮридичні послуги

20 грудня НБУ вводить в обіг монету номіналом 5 грн.

20 грудня 2019 року НБУ вводить в обіг нову монету номіналом 5 грн. 

5 гривневі банкноти не потрібно спеціально обмінювати на банкноти, їх НБУ виводитиме поступово з обігу. 

Новий дизайн монет номіналом 5 грн. концептуально відповідатиме дизайну ряду монет номіналом 1 та 2 грн. Діаметр монети 5 грн. становить 22,1 мм, вага – 5,2 г. Метал – цинковий сплав із  гальванічним покриттям. На монті, які на банкноті, зображено Богдана Хмельницького.

Перевагою використання монет над банкнотами полягають у їх тривалішому використанні: монети знаходяться  в обігу приблизно 20 років, а банкноти низьких номіналів приблизно 2 роки. А відтак, це скорочує витрати на емісію цих банкнот.

До кінця 2019 року монетний ряд складатиметься з: 10 коп., 25 коп.(карбування, яких припинено, але вони не виведені з обігу), 50 коп., 1 грн., 2 грн., 5 грн..

Ще одне нововведення, яке планує ввести НБУ: ввести банкноти 50 та 200 грн із новим дизайном, відповідно до зразка банкнот 2014 року. А також у 2020 році ввести монету номіналом 10 грн. Про дату введення цієї монети НБУ поки не повідомляє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *