Our services_1 (EN)UAUa_employesАутсорсинг кадрового облікуБухгалтерські послугиНаші послуги _ 1 (UA)Наші послуги _2 (UA)Податковий консалтингФінансовий консалтингЮридичні послуги

Оновлено форму та порядок надання звітності при запланованому масовому вивільненні працівників у зв’язку зі змінами в організації праці і виробництва

Оприлюднено
Масове звільнення працівників форма звіту 4-ПН

 Мінекономіки назом №563 від 18.03.21 р. вніс зміни до форми звітності і Порядку подання форми 4-ПН Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці.

Цей наказ вступив дію 16.04.21 р. з дати його офіційного опублікування.

Форма №4-ПН підлягає заповненню  у випадку запланованого масового звільнення працівників, що пов’язане із зміною організації виробництва і праці. Зокрема, це стосується таких випадків як:

  • ліквідація підприємства
  • реорганізація
  • перепрофілювання
  • скорочення штату/чисельності

До параметрів масового вивільнення працівників слід відносити звільнення 10 і більше осіб одночасно або впродовж місяця, якщо на такому підприємстві загальна чисельність штату становить від 20 до 100 осіб. Також вивільнення 10% і більше працівників, якщо загальна чисельність їх на підприємстві від 101 до 300 осіб.

Під параметр масового звільнення належить вивільнення працівників впродовж трьох місяців чисельністю 20% і більше  (незалежно від загальної кількості працівників).

Таку форму 4-ПН повинні здавати у разі виникнення вищеперелічених випадків всіма підприємствами, організаціями, установами, незалежно від форми власності, виду діяльності. 

Щодо термінів її подання, є вимога – не пізніше ніж за 2 місяці до запланованого вивільнення працівників. У випадку, коли масове вивільнення працівників планується серед держслужбовців, це потрібно зробити не пізніше ніж  за 30 календарних днів до звільнення.

Якщо на останній день терміну подання припадає вихідний чи святковий день, таку форму можна подати наступного робочого дня.

Таку форму 4-ПН подається до місцевих, районних, міськрайонних, філій регіональних центрів зайнятості за місцем здійснення господарської діяльності такого підприємства. 

Формою подання може бути електронний вигляд (з обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису) або у паперовому вигляді. Паперовий екземпляр форми 4-НП має бути підписаний керівником (чи особою, що відповідає за подання інформації)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *