Our services_1 (EN)UAUa_employesАутсорсинг кадрового облікуБухгалтерські послугиНаші послуги _ 1 (UA)Наші послуги _2 (UA)Податковий консалтингФінансовий консалтингЮридичні послуги

Податкові преференції для сфери туризму, культури та креативної індустрії. Інформаційний лист ДПС №18

Сфера туризму і культури виявилась однією із найвразливіших у період карантинних обмежень, локдауна. Тому уряд запроваджує певні податкові преференції, про які інформує ДПС.

ДПС підготувала інформаційний лист №18, в якому йдеться про заходи держави щодо підтримки бізнесу, який працює у сферах:

    • культури
    • креативної індустрії
    • туризму

Інформаційний лист №18 інформує про норми Закону України “Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій” від 4 листопада 2020 року.

Цей Закон вступив в дію 23 грудня 2020 року, за винятком деяких положень, що набули чинності 1 січня 2021 року.

Цим законом вводяться податкові преференції для підтримки бізнесу, що працює у вищеперелічених сферах на період дії обмежувальних заходів, що пов’язані  із запобіганням розповсюдженню коронавірусної хвороби COVID-19.

В інформаційному листі №18 повідомляється про можливість отримати бюджетного гранту для податкових цілей.

Бюджетний грант є у формі цільової допомоги у вигляді грошей або майна, які надаються на безоплатній та безповоротній основі. Цей бюджетний грант надається за рахунок державного та/або місцевих бюджетів, а також міжнародної технологічної допомоги для реалізації проекту, програм у сфері культури, туризму та креативної індустрії.

Такий бюджетний грант не оподатковується і не включається до загального місячного/ річного  оподатковуваного доходу платника податків з доходу. Закон зазначає, що податковим агентом платника податків з доходів є надавач такого гранту.

Крім цього, в інформаційному листі детально розповідається про:

  • преференції з оподаткування доходів, отриманих платниками податків у вигляді бюджетного гранту;
  • преференції для платників єдиного податку;
  • пільги з ПДВ для суб’єктів господарювання зі сфери культури, креативних індустрій, туризму.

З повним текстом Інформаційного листа №18 можна ознайомитись на сайті ДПС https://tax.gov.ua/data/material/000/354/449726/InfoList18.pdf

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *