EmployeesUAUa_employesБухгалтерські послугиНаші послуги _ 1 (UA)Податковий консалтингФінансовий консалтинг

НБУ пропонує заборонити ФОПам використовувати поточні рахунки для здійснення операції, що пов’язаних із особистими потребами.

НБУ  пропонує заборонити використовувати поточні рахунки фізичних осіб-підприємців для здійснення операцій, які пов’язані з особистими потребами.

Така норма міститься в проєкті постанови НБУ, який вносить зміни до “Інструкції про відкриття та закриття рахунків клієнтів банків”. “Забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб-підприємців/фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність для здійснення операцій, пов’язаних із власними потребами.”

Достеменно невідомо яким чином здійснюватиметься контроль та  перевірка використання коштів з рахунку такої фізичної особи-підприємця, як і невідомо процедуру зняття готівки в банкоматі, отримання її в банку для ФОПів: чи будуть необхідні для фізичної особи-підприємця додаткові документи, що підтверджуватимуть підставу розрахунку готівкою.

Зрештою додаткових роз’яснень потребує механізм, що врегульовуватиме між собою п. 14 цього проєкту і  ст. 44 Господарського кодексу України, зокрема в якій зазначено:

  • Вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом;
  • Самостійного здійснення підприємцем зовнішньоекономічної діяльності, використання підприємцем належної йому частки валютної виручки на свій розсуд.

До 12 вересня 2019 року тривають громадські обговорення проєкту постанови НБУ “Про затвердження Змін до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *