головна сторінка сайта консалтінгової компанії ВІАДУК   додати до вибраного  
ГОЛОВНА Новини 2016 В Україні ліквідовували податкову поліцію
В Україні ліквідовували податкову поліцію Друк e-mail
Понеділок, 26 грудня 2016, 12:57

Депутати Верховної Ради схвалили в другому читанні і в цілому законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України (для поліпшення інвестиційного клімату в Україні) "

 

Джерело: http://ubr.ua

на підставі якого ліквідовується податкова міліція і передбачено створення єдиного реєстру ПДВ.

За прийняття документи висловилися 240 депутатів. Документ знаходиться на підписі у президента. Експерти прокоментували ухвалений законопроект.Окрім безлічі уточнювальних моментів, таких як встановлення термінів проведення перевірок, введення податкових канікул для певних категорій суб'єктів господарювання і удосконалення електронного адміністрування ПДВ, ухвалений закон містить декілька важливих нововведень.

В першу чергу, це - ліквідація податкової міліції.

Друге - удосконалення електронного обміну інформацією з податковими органами. Документ припускає введення повноцінного електронного кабінету платника податків, публічних реєстрів (реєстру заяв на бюджетне відшкодування ПДВ і тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування).

Даний закон реалізує намір максимально перевести взаємовідносини з фіскальними органами в цифровий простір, така потреба виникла вже досить давно, оскільки це не лише мінімізує тимчасові витрати обох сторін цих правовідносин, але і сприяє узагальненню інформації і спрощенню доступу до неї.

Документ передбачає введення автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки міри ризиків, достатніх для зупинки реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Тобто, реєстрація податкової накладної може бути зупинена до ухвалення відповідного рішення уповноваженим органом.