головна сторінка сайта консалтінгової компанії ВІАДУК   додати до вибраного  
ГОЛОВНА Документи Довідкова інформація Дії платника у разі порушення контрагентом термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних
Дії платника у разі порушення контрагентом термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних Друк e-mail
Документи - Довідкова інформація
Середа, 26 квітня 2017, 17:28

Що робити платнику ПДВ, якщо продавець товарів/послуг зареєстрував з порушенням термінів або взагалі не зареєстрував в ЄРПН податкові накладні і таким чином унеможливив формування податкового кредиту з ПДВ по операції?

 

Джерело: ДФС

Що робити платнику податку на додану вартість, якщо продавець товарів/послуг зареєстрував з порушенням термінів або взагалі не зареєстрував в ЄРПН податкові накладні і таким чином унеможливив формування податкового кредиту з ПДВ по операції.

 

Заступник начальника управління податків і зборів з юридичних осіб – начальник відділу адміністрування ПДВ Головного управління ДФС у Черкаській області Ольга Познякова нагадала, що підставою для нарахування сум податку на додану вартість, що відносяться до податкового кредиту єподаткова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН у встановлені терміни, зобов’язання за якою включені до податкової декларації відповідного звітного періодуОтже,при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Це передбачено пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України.

 

У разі порушення продавцем товарів/послуг граничних термінів реєстрації в ЄРПНподаткової накладної та/або розрахунку коригування покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою(додаток 8 до податкової декларації з ПДВ) на такого продавцяВиключення – щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена (п.201.16 статті 201 Кодексу).

На запитання платників Ольга Познякова наголосила, що правододати до декларації заяву із скаргою зберігається за покупцем протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, у якому платникові не надано податкову накладну або порушено граничні терміни реєстрації в Єдиному реєстрі податкової накладної/ накладних.

До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням відповідних товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Додані до заяви копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку платник – скаржник надає в паперовому вигляді до державної податкової інспекції за місцем обліку.

 

Надходження заяви із скаргою є підставою для проведення ДФС документальної перевірки продавця для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з податку за відповідною операцією.

Термін проведення перевірки – протягом 90 календарних днів з дня надходження заяви із скаргою платника – покупця товарів/послуг (у 2016 році – протягом 15 днів).

 

Щодо термінів включення суми ПДВ до складу податкового кредиту, якщо це не зроблено у відповідному звітному періоді з вини продавця, який несвоєчасно зареєстрував податкові накладні.

Згідно з п. 198.6 статті 198 Податкового кодексу України суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні / розрахунки коригування в ЄРПН, але не пізнішеніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних/ розрахунків коригування до таких податкових накладних. Це стосується і платників, що застосовують касовий метод (у 2016 року термін для вказаних платників – не пізніше ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка).

 

 

І щодо відповідальностіособи, яка зареєструвала з порушенням термінів або взагалі не зареєструвала в ЄРПН податкові накладні. Відповідно до статті 1201 Кодексу у разі порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН до платника ПДВ застосовуються штрафні санкції, що можуть сягати до 50 відсотків від суми податку на додану вартість у таких податкових накладних, в залежності від кількості протермінованих днів.

 

Ольга Познякова наголосила на обов’язковості подання платником, контрагент якого порушив терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладнихзаяви зі скаргою на факт несвоєчасної реєстрації або не реєстрації податкових накладних та копій первинних документів, що підтверджують факт отримання (сплати) таких послуг до податкової декларації з ПДВ. Якщо платникне скористається правом подати заяву зі скаргою протягом визначеного граничного періоду у 365 днів, ДФС не матиме підстави для проведення перевірки, а платник втратить право на включення до складу податкового кредиту суми ПДВ після проведення реєстрації продавцем податкових накладних.

 

Для отримання детальних роз’яснень та допомоги платникам, які мають проблеми із формуванням податкового кредиту з податку на додану вартість у зв’язку з порушенням контрагентами термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН, необхідно звертатись до центрів обслуговування платників державних податкових інспекцій за місцем обліку.